Ciekawe pomysły na małą sypialnię

Ciekawe pomysły na małą sypialnię

Czy sypialnia może być miejscem pozwalającym na relaks i odprężenie, gdy jej znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że mamy w jej przypadku do czynienia z niewielkim pomieszczeniem. Dzięki prostym trikom aranżacyjnym mamy szansę na osiągnięcie takiego celu.

Małe jest piękne

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad tym, czy niewielki rozmiar sypialni rzeczywiście nam przeszkadza. Mamy przecież do czynienia z pomieszczeniem o intymnym charakterze, a więc z takim, do którego nie planujemy zapraszać tłumów gości. Owszem, jeśli zechcemy umieścić w sypialni nie tylko łózkę i nocne szafki, ale również stolik, toaletkę i szafę do garderoby, niewielki metraż zacznie nam dawać się we znaki. W innym przypadku jednak niewielka sypialnia nie powinna być dla nas problemem.

Jasne kolory sposobem na brak przestrzeni

Jeśli sypialnia jest niewielka, niektórzy z nas mogą czuć się nieswojo już w momencie przekraczania jej progu. Trudno oczekiwać, że pozbędziemy się łóżka, aby ją powiększyć, z pewnością jednak cel ten osiągniemy dopasowując kolory ścian do naszych potrzeb. Co do zasady, im kolory ścian są jaśniejsze, tym większe wydaje się pomieszczenie. Nie musimy przy tym wcale ograniczać się do szpitalnej, zimnej bieli. Z pomocą przychodzą nam również beże i błękity – znacznie cieplejsze i o wiele bardziej nastrojowe. W niewielkiej sypialni nie musimy też obawiać się monotonii. Jasne ściany można przełamać obrazem w żywych kolorach albo ciemnymi, rzucającymi się w oczy elementami ozdobnymi.

Wykorzystaj ścianę za łóżkiem

Jeśli wydaje się nam, że niewielka sypialnia jest jednocześnie pomieszczeniem zbyt monotonnym, możemy podjąć próbę jej ożywienia. W tym celu najlepiej wykorzystać ścianę za łóżkiem, na której zwykle w najlepszym wypadku gości obraz. A gdyby obraz został zamieniony na fototapetę wypełniającą całą przestrzeń? Dziś fototapety są dostępne w dziesiątkach kolorów, nawiązują też do niezliczonych motywów, dzięki czemu każdy może znaleźć bliski swojemu sercu motyw przewodni.
Zobacz modne aranżacje: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/male-sypialnie-aranzacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *